Firma

Doświadczenie od 1979 roku.

Moja firma rozwijała się etapami, od małego zakładu zdobienia szkła zatrudniającego 5 osób, do momentu w którym aktualnie się znajduję, zajmując się wytapianiem szkła sodowego - dawniej było to szkło kryształowe. Obecnie zakład zatrudnia od kilkunastu do kilkudziesięciu osób w ciągu roku w zależności od potrzeb – są to hutnicy i zdobnicy szkła, którzy są wysokiej klasy fachowcami tej branży z wieloletnim doświadczeniem, co pozwala tworzyć produkty najwyższej jakości.

Całość produkcji wykonywana jest ręcznie, począwszy od projektowania nowych wzorów poprzez ręczne zdobienie czy malowanie, aż po formowanie szkła – dmuchanie.

Ze szkła sodowego produkujemy przede wszystkim szkło sodowe w różnych wydaniach, takich jak efekty tzw. Tęczy, czy też mrożenie. Głównym wyrobem są naczynia do zniczy, w które zaopatrujemy wielu odbiorców na całym Świecie. Poboczną, jednak równie ważną część produkcji, stanowią osłonki do storczyków w różnych fasonach. Lata pracy przy produkcji szkła kryształowego oraz nabierane przy tym doświadczenia nauczyły mnie wytwarzać głównie galanterię stołowa: kieliszki do wódek, win, szampana, koniaku szklanki do wody, whisky, piwa, koktajli i soków, karafki, wazony, owocarki oraz ręcznie formowane zwierzątka kryształowe – głównie słonie, a także kolorowe przyciski do papieru. Mój zakład posiada możliwości produkcji różnego typu szkieł od sodowego poprzez kryształowe, a także galanterii stołowej ze szkła kobaltowego na zamówienie klienta. Produkty nasze sprzedawane są na rynku światowym. Ich zaletą jest wysoka jakość i przystępna cena.

Realizuję także zamówienia indywidualne na formach moich klientów na prawach wyłączności. Pomagam również klientom w wytwarzaniu ich własnych wzorów oraz form poprzez zaprzyjaźnione z moją Hutą firmy.

Zapraszam do współpracy Adam Blacha